Erdogan kërcënon Izraelin: Po të vjen fundi, nuk pyesim nga bombat bërthamore që keni

Uncategorized

Presidenti turk Tajip Erdogan e ka cilësuar Izraelin një “shtet terrorist”Presidenti turk përsërit qëndrimin e tij se Hamasi nuk është organizatë terroriste Presidenti turk Tajip Erdogan e ka cilësuar Izraelin një “shtet terrorist” që kryen krime lufte dhe po shkel ligjin ndërkombëtar në Gaza. Duke folur para ligjvënësve në mbledhjen javore parlame